środa, 29 wrzesień 2021 10:55

Co sprzedają ubezpieczenia?

Napisał

Najczęściej korzystamy z ubezpieczenia samochodu i mieszkania. To najbardziej popularne produkty ubezpieczeniowe. Podejmując pracę, często korzystamy z dodatkowych grupowych ubezpieczeń dla pracowników. Ubezpieczamy życie i zdrowie zarówno nas, jak i naszych dzieci.

Co tak naprawdę sprzedają nam Towarzystwa Ubezpieczeniowe? Można odpowiedzieć, że wypłatę pieniędzy w sytuacjach, w  których doznaliśmy szkody. Jest grupa osób wyznających zasadę, że szkoda pieniędzy na ubezpieczenie. W porządku, tylko jest jedno małe ALE. Nie wiemy co się może wydarzyć w przyszłości np. czy nie dojdzie do zalania naszego mieszkania, czy nie doznam urazu kolana na nartach w tym roku, czy moje nowiutkie auto nie zniszczy grad a wichura nie zniszczy dachówek na dachu naszego domu. Przyszłość jest wielkim znakiem zapytania. Początki ubezpieczeń sięgają czasów starożytności i transportu towarów przez karawany drogą jedwabnego szlaku.

To w umowie między nami a Towarzystwem ustalamy, kiedy i za co otrzymamy odszkodowanie. Podana jest również cena jaką mamy za to zapłacić, która jest ułamkiem kwoty na jaką opiewa ubezpieczenie.

Od 2007 roku tworzę indywidualnie dopasowane programy ochronne dla moich klientów i ich rodzin. Mogę Was zapewnić, że dobrze skonstruowany pakiet ochronny jest jedną z pierwszych rzeczy, jakie powinniśmy zrobić kiedy zaczynamy samodzielne życie i planowanie domowego budżetu. Ktoś spyta dlaczego? Przecież płacę składkę zdrowotną i emerytalno-rentową do ZUS. Tak to prawda, to tzw. „ubezpieczenia społeczne”.

Ale Ci z Was, który doświadczyli urazu czy choroby, wiedzą jak wąski zakres i niskie kwoty są w tym Ubezpieczeniu Każdego Polaka. Ten temat będę rozwijał w przyszłości.

Każdy z nas żyje i pracuje, aby realizować swoje plany. Ale także szalone marzenia. Ktoś powie, ze pieniądze szczęścia nie dają… Tak, to prawda, ale bardzo pomagają w życiu. Wszystkie nasze plany zawodowe, ilość zarobionych pieniędzy, oddawanie się swojej pasji, wykształcenie dzieci, wyjazd na wakacje … są uzależnione od naszej zdolności do pracy. A to jest możliwe w przypadku, w którym jesteśmy zdrowi. Banalne, ale w 100% prawdziwe i w zasadzie zero jedynkowe. Pamiętajmy również, że prawdopodobieństwo naszej śmierci wynosi… 100%. Pytanie tylko jak to się stanie i kiedy? Jak nie ma nas, to zabraknie także naszej wypłaty w domu.

Ostatnio mój nastoletni syn stwierdził, że mam fajną pracę,  bo „sprzedaję ludziom papier”. Fakt, dokument polisy jest wydrukowany na papierze. Zacząłem mu tłumaczyć, że najważniejsze jest to, co tam zostało zapisane. Polisa jest kontraktem jaki zawieramy z Towarzystwem. Pamiętajmy, że aby polisa zadziałała, to musi być dopasowana do nas i do naszej sytuacji ekonomicznej. Dlatego zawsze warto porozmawiać z profesjonalnym doradcą ubezpieczeniowym, który będzie wiedział jaki rodzaj i zakres ubezpieczenia dla nas wybrać.

W przypadku ubezpieczeń na życie i zdrowie ważną sprawą jest to, że kupujemy polisę zdrowiem, a płacimy pieniędzmi. Dlatego potrzebny jest wywiad medyczny i ocena naszego stanu zdrowia. Towarzystwa Ubezpieczeniowe wezmą na siebie ryzyko wypłaty pieniędzy dla rodziny w sytuacji naszej śmierci czy niezdolności do generowania dochodu tylko wtedy, kiedy jesteśmy zdrowi w dniu podpisania dokumentów.

Mówiąc wprost, ubezpieczenia sprzedają nam szybką pomoc, w momencie kiedy właśnie jej potrzebujemy. I na co dzień święty spokój.

 

                                                          

Czytany 278 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 14 październik 2021 19:07
Przemysław Koch - Profesjonalny Doradca Ubezpieczeniowy

Ubezpieczenia na życie to sfera, w której poruszam się doskonale. W sposób indywidualny buduję program ubezpieczeniowy dla każdego klienta. Zawodowcy nazywają to spersonalizowanym doradztwem. Tak naprawdę, to ja nie sprzedaję ubezpieczeń. Sprzedaję bezpieczeństwo. 
Umów się ze mną na spotkanie. Razem zbudujemy plan na przyszłość.

Gwiezdna 35 C, Legnica

602 236 457   

biuro@kochinsurance.pl