środa, 29 wrzesień 2021 10:55

Kiedy warto się ubezpieczyć?

Napisał

Na pewno wtedy, kiedy jesteśmy zdrowi. Tylko wtedy otrzymamy taki zakres ochrony jaki nas interesuje i w kwocie jaką policzymy razem z doradcą ubezpieczeniowym. To bardzo ważne, bo może się okazać, że w sytuacji kiedy mamy już schorzenie i chcemy wykupić ubezpieczenie, to koszt polisy jest duży, bo ryzyko większe. A także może zdarzyć się tak, że nie otrzymamy takiej ochrony jakiej oczekujemy.

Nasz wiek ma również duże znaczenie, szczególnie w kontekście ubezpieczenia na wypadek śmierci, czyli na pełne ryzyko z powodu choroby lub wypadku. Koszt ryzyka ubezpieczeniowego wzrasta wraz z wiekiem. Zgodnie z zasadą, że z każdym dniem bliżej nam na tamten świat.

Dobrym czasem na wybór indywidualnego ubezpieczenia jest w naszym życiu moment, w którym pojawiają się zobowiązania, takie jak raty kredytów, opłata za prąd, wodę, gaz, czynsz, telefon, paliwo. Po prostu stałe opłaty comiesięczne oraz koszty poniesione na żywność i ubrania.

Warto ubezpieczyć się w sytuacji,  kiedy będąc w pełni zdrowym i sprawnym możemy zarabiać na tzw. „życie”. Indywidualnie dopasowany plan ochronny daje nam bezpieczeństwo zachowania płynności finansowej, także w wyniku wypadku czy choroby. Dotyczy to każdego, singla i małżonka.

W swojej pracy doradcy ubezpieczeniowego zauważyłem, że pierwsze poszukiwania programu ochronnego pojawiają się w momencie zakładania rodziny. A wyraźniej widać ten trend, kiedy zostajemy rodzicami. To zrozumiałe, bo po raz pierwszy pojawia się sytuacja, w której czujemy się odpowiedzialni za kogoś innego. Sam jestem mężem i ojcem trójki cudownych dzieci. Mój pierwszy indywidualny program ochronny powstał w momencie narodzin najstarszego syna. Musimy pamiętać, że nasza rodzina to zespół. Zespół naczyń połączonych. Dzieci mają zapewniony byt, mają zabawki i ubrania oraz zajęcia dodatkowe dzięki pieniądzom zarabianym przez rodziców.

Może nam się zdarzyć drobny wypadek, ale także taki gdzie przez dłuższy czas nie wrócimy do pracy. W praktyce idziemy do lekarza prywatnie. Za rehabilitację płacimy sami, bo nie chcemy czekać na termin w ramach NFZ. Ostatecznie za leki też płacimy z własnej kieszeni. Do tego stałe rachunki domowe. Dodatkowo nie mamy pełnej pensji. Podsumowując, koszty miesięczne rosną w związku z powrotem do zdrowia,  a „wypłata” w ramach zwolnienia L4 jest mniejsza. Podobnie jest w sytuacji choroby czy planowanej operacji. Z pomocą może przyjść nasza prywatna polisa, z której dostaniemy pieniądze na konto bankowe. My sami najlepiej wiemy, gdzie i na co je wydać.

Jest jeszcze jeden ważny powód, aby wykupić własną polisę. Medycyna dynamicznie rozwija się, mamy wiele metod leczenia czy operacji z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy ze świata nauki. Możemy mieć do nich dostęp tylko wtedy, kiedy za nie zapłacimy. Pieniądze może przynieść nasz program ochronny. Kwestia ile dostaniemy tych pieniędzy i kiedy, zależy m.in. od zasobności naszych portfeli i stanu naszego zdrowia.

Oczywiście możemy mówić, że „nic mi się stanie” albo  „jestem z długowiecznej rodziny” lub  „nigdy nie byłem u lekarza”. Mówić można wiele. Ludzie, którzy mi zaufali to osoby ODPOWIEDZIALNE.

Czytany 531 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 14 październik 2021 19:06
Przemysław Koch - Profesjonalny Doradca Ubezpieczeniowy

Ubezpieczenia na życie to sfera, w której poruszam się doskonale. W sposób indywidualny buduję program ubezpieczeniowy dla każdego klienta. Zawodowcy nazywają to spersonalizowanym doradztwem. Tak naprawdę, to ja nie sprzedaję ubezpieczeń. Sprzedaję bezpieczeństwo. 
Umów się ze mną na spotkanie. Razem zbudujemy plan na przyszłość.

Gwiezdna 35 C, Legnica

602 236 457   

biuro@kochinsurance.pl