poniedziałek, 14 marzec 2022 15:58

Czy leczenie zagranicą jest dla nas zbyt drogie?

Napisał

Czy nie rozmawialiśmy już o tym, że zdrowie jest najważniejsze? Tak, przy okazji mojego tekstu blogowego: jak Polacy dbają o zdrowie? Jako profesjonalny doradca ubezpieczeniowy staram się być przykładem dla swoich klientów i staram się dbać o swoje zdrowie. Uprawiam sport półprofesjonalnie i rekreacyjnie. Po wielu nieudanych próbach, w końcu zmieniłem całościowo swój styl życia. I staram się zarażać nim ludzi, których codziennie spotykam zawodowo i prywatnie.

O zdrowie musimy dbać. Mamy świadomość, że przy poważnych chorobach nasze podstawowe ubezpieczenie publiczne może okazać się niewystarczające. Dowodem na to są zbiórki na leczenie w internecie. Dlatego jako profesjonalny doradca ubezpieczeniowy uważam, że każdy Polak powinien być wyposażony w specjalny pakiet bezpieczeństwa zdrowotnego i życiowego.

Na bazie doświadczeń firmy Diameo, która wspiera polskich pacjentów w korzystaniu z dobrodziejstw światowej medycyny, otwieramy polskim klientom możliwości leczenia zgodnego z aktualną wiedzą medyczną w kilkudziesięciu krajach świata.

Zapraszam do przeczytania rozmowy z Anną Beczek, współzałożycielką firmą Diameo.

Czy Polacy wiedzą, że można wyjechać np. na leczenie nowotworu za granicę?

Z mojego doświadczenia wynika, że niewielu Polaków ma świadomość, że światowa medycyna jest naprawdę w zasięgu ręki. Każdy Polak może bowiem w sytuacji choroby onkologicznej leczyć się praktycznie w dowolnym kraju na świecie, na każdym kontynencie i otrzymać leczenie zgodne z aktualną wiedzą medyczną. Jedynymi barierami są tutaj „tylko i aż” pieniądze oraz umiejętności związane z zorganizowaniem procesu leczenia.

Jak zatem Diameo wspiera polskich pacjentów?

Diameo ułatwia dostęp do globalnego systemu ochrony zdrowia poprzez trzy rodzaje usług. Po pierwsze Polacy mogą skonsultować swój plan leczenia z zagranicznym specjalistą w formie tzw. Drugiej Opinii Medycznej. Pacjent może poznać punkt widzenia innego lekarza, który pracuje w innych realiach medycznych, technologicznych i ekonomicznych. Doświadczenia naszych Klientów jednoznacznie pokazują, że taka usługa wnosi ogromną wartość przy podejmowaniu decyzji o dalszym leczeniu w Polsce lub w niektórych przypadkach, za granicą. Ważnym aspektem tej usługi jest fakt, że polskich pacjentów łączymy wyłącznie z doświadczonymi lekarzami w najbardziej renomowanych placówkach medycznych na świecie.

Jak szybko i w jakiej formie odbywa się konsultacja z zagranicznym lekarzem?

Ta usługa jest organizowana naprawdę szybko. Pacjenci mają dostęp do lekarzy w 36 krajach świata. Maksymalny czas oczekiwania to 21 dni, jednak często udaje nam się ten czas skrócić. Spotkanie z lekarzem odbywa się w formie pisemnej, tzn. lekarz na bazie pełnej dokumentacji medycznej oraz konkretnych pytań pacjenta udziela pisemnej konsultacji. Taka usługa kosztuje ok. 2500 EUR i dla wielu pacjentów stanowi barierę nie do pokonania. Warto przy tej okazji wspomnieć, że częste pytania skierowane do zagranicznych lekarzy są następujące: “Jakby mnie Pan leczył u siebie w szpitalu na tym etapie choroby? Gdybym był Pana pacjentem?”. Odpowiedzi często odkrywają różnice w dostępie do nowoczesnych leków, nowszych metod diagnostyki i leczenia pomiędzy Polską a zamożniejszymi krajami, które posiadają lepiej zorganizowany system ochrony zdrowia.

Wiem, że koszty takich usług są bardzo wysokie. Nie sprzedajecie ubezpieczeń. Czy uważasz, że dobre ubezpieczenia są w stanie spowodować leczenie Polaków na światowym poziomie?

Oczywiście, tak. Ubezpieczenia, które oferujesz w ramach Koch Insurance, dają Polakom pieniądze w sytuacji poważnego zachorowania. W przypadku nowotworu możemy je przeznaczyć na zagraniczne konsultacje lekarskie lub zorganizować proces diagnostyki wraz z kompleksowym leczeniem. Dzięki takiemu ubezpieczeniu włączasz swoich klientów w globalny system ochrony zdrowia. Ponadto jest grupa ubezpieczeń, która oprócz pieniędzy na leczenie, pozwala na koordynację procesu leczenia za granicą. Częstokroć zdarza się bowiem, że nawet jeśli klient ma pieniądze, to niezwykle trudnym zadaniem jest znalezienie dobrego europejskiego szpitala, który nas przyjmie. Jak sprawdzić jakość świadczonych w nim usług? Jak zorganizować transport? Jak zorganizować tłumacza? Czy mogę jechać na leczenie z osoba towarzyszącą? Lista wątpliwości jest tutaj bardzo długa. Jedno z ubezpieczeń, które masz w swojej ofercie, rozwiązuje ten problem. Takie sytuacje roziwązuje również firma Diameo.

Czy firma Diameo współpracuje z firmami ubezpieczeniowymi?

Oczywiście. Kiedyś sami w walce o zdrowie i życie osób najbliższych doświadczyliśmy niepewności i lęku. Brak dostępu do informacji oraz ograniczone możliwości finansowania nowoczesnego leczenia były frustrujące. Dlatego doskonale wiemy, z jakimi trudnościami muszą mierzyć się chorzy i ich najbliżsi. Wierzymy, że dzięki współpracy z sektorem ubezpieczeń dużo większa liczba Polaków uzyska dostęp do globalnego systemu ochrony zdrowia na atrakcyjnych warunkach finansowych. Sam wiesz, jako profesjonalny doradca ubezpieczeniowy, jakiej wysokości miesięczna składka ubezpieczeniowa pozwala uzyskać dostęp do bardzo wysokich kwot przeznaczanych na leczenie. Jesteśmy dumni, że na polskim rynku wdrożyliśmy już produkty ubezpieczeniowe, które wspierają polskich pacjentów.

Jak to możliwe, że jesteście w stanie “załatwić” dostęp Polakom do tysięcy najlepszych lekarzy w tylu krajach świata?

Mamy tak szerokie możliwości, ponieważ nawiązaliśmy strategiczną współpracę z niemiecką firmą Medigo. Jesteśmy jej wyłącznym certyfikowanym przedstawicielem w Polsce. Chciałabym wyraźnie tu zaznaczyć, że usługi firmy Medigo są już dostępne na polskim w rynku w produktach kilku firm ubezpieczeniowych i również są dostępne dla klienta bez ubezpieczenia. Jesteśmy tutaj pionierami i jako jedyni w Europie wynegocjowaliśmy warunki, w których firma Medigo za naszym pośrednictwem obsługuje klientów właśnie bez ubezpieczenia. Nie chcieliśmy zamykać drogi do światowej medycyny tym Polakom, którzy na swojej drodze nie spotkali profesjonalnych doradców ubezpieczeniowych.

Dziękuję za rozmowę.

Cała przyjemność po mojej stronie i korzystając z okazji zapraszam wszystkich agentów ubezpieczeniowych na szkolenia organizowane przez Diameo w ramach naszej marki edukacyjnej TRINS. A Tobie i wszystkim czytelnikom Twojego bloga życzę dużo zdrowia.

 

Czytany 194 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 marzec 2022 17:02
Przemysław Koch - Profesjonalny Doradca Ubezpieczeniowy

Ubezpieczenia na życie to sfera, w której poruszam się doskonale. W sposób indywidualny buduję program ubezpieczeniowy dla każdego klienta. Zawodowcy nazywają to spersonalizowanym doradztwem. Tak naprawdę, to ja nie sprzedaję ubezpieczeń. Sprzedaję bezpieczeństwo. 
Umów się ze mną na spotkanie. Razem zbudujemy plan na przyszłość.

Gwiezdna 35 C, Legnica

602 236 457   

biuro@kochinsurance.pl