BUDUJ KAPITAŁ

Październik miesiącem oszczędności ;) Ile razy słyszeliście to hasło będąc w szkole podstawowej? Mieliście książeczkę SKO? Te czasy bezpowrotnie minęły, zmieniło się wszystko. Ale idea oszczędzania, a mówiąc dzisiejszym językiem gromadzenia kapitału, nie zestarzała się ani trochę.

Zawsze rozmawiam z klientem i pytam czego oczekuje, jak widzi swoją przyszłość. Następnie skupiamy się na możliwościach i przechodzimy do pomysłów na budowanie kapitału. Każdy ma swój czas, swoje zasoby i swój potencjał.

Najczęściej zaczynamy poważnie myśleć o zabezpieczeniu przyszłości, kiedy w naszym życiu pojawiają się dzieci. I tak naprawdę powinniśmy uruchamiać program ubezpieczeniowy zaraz po jego przyjściu na świat, ponieważ najlepsze programy zbierające środki finansowe trwają około 20 lat. To moment, który idealnie zbiega się z wejściem naszej córki lub syna w dorosłość i bardzo często z rozpoczęciem studiów. To jest idealny kapitał na start, który nie obciąża już nas w czasie teraźniejszym. Wiadomo, że w tej sytuacji oraz przy każdym sposobie budowania kapitału, naszym sprzymierzeńcem jest czas. Im szybciej zaczniemy, tym szybciej mniejszymi krokami dotrzemy do satysfakcjonującego momentu, w którym zaczniemy cieszyć się zebranymi środkami finansowymi.

Idealnym momentem na rozpoczęcie budowania własnego kapitału, a nie wyłącznie naszych dzieci, jest czas 30 lat lub nawet 40 lat, poprzedzający nasze przejście na emeryturę. Im później zdecydujemy się na ten krok, tym większą ratę ubezpieczenia będziemy zobowiązani wpłacać w późniejszym okresie. Oszczędzanie nie polega na tym, że musimy zacząć odmawiać sobie wielu rzeczy. Ono powinno iść razem z naszym rytmem życia i nie powinniśmy tego odczuwać na co dzień w żaden dotkliwy sposób.

Często klienci zadają mi pytanie czy 10% naszego miesięcznego dochodu wystarczy czy może tylko 5%? Tak naprawdę, wszystko zależy od indywidualnej sytuacji klienta i jego nastawienia do budowania kapitału, a na końcu jego charakteru. Ja dopasowuję każdy program indywidualnie. To ma być wygodne i zrozumiałe dla mojego klienta.

Najważniejsze jest to, że każdy kapitał przez nas odłożony jest wartościowy. Jest to nasz prywatny kapitał, którego nikt nam nie odbierze, możemy nim dysponować tak, jak uważamy za stosowne, a poza tym jest on w pełnej wysokości dziedziczony.

Gwiezdna 35 C, Legnica

602 236 457   

biuro@kochinsurance.pl