Przemysław Koch - Profesjonalny Doradca Ubezpieczeniowy

Przemysław Koch - Profesjonalny Doradca Ubezpieczeniowy

Ubezpieczenia na życie to sfera, w której poruszam się doskonale. W sposób indywidualny buduję program ubezpieczeniowy dla każdego klienta. Zawodowcy nazywają to spersonalizowanym doradztwem. Tak naprawdę, to ja nie sprzedaję ubezpieczeń. Sprzedaję bezpieczeństwo. 
Umów się ze mną na spotkanie. Razem zbudujemy plan na przyszłość.

Na wstępie wyjaśnijmy sobie czym jest w ogóle inflacja? Mówiąc ogólnie, to proces wzrostu cen. Czyli za te same pieniądze, możemy kupić mniej towarów lub usług. Dziś jak słyszymy, w czerwcu już przekroczyła 15,5% i będzie wyższa. Powodów jest wiele, ale na pewno zamrożenie gospodarek podczas pandemii i drukowanie dużej ilości pieniędzy, jak i obecna wojna na Ukrainie, to najważniejsze z nich.

Powstało wiele dowcipów i anegdot dotyczących różnic pomiędzy kobietą a mężczyzną. Przecież nie od dziś wiadomo, że faceci są z Marsa a kobiety z Wenus:).

poniedziałek, 06 czerwiec 2022 07:29

Czy potrafimy dzisiaj odpoczywać?

Ilość chorób układu krążenia typu zawał czy udar rośnie lawinowo od lat, szczególnie wśród mężczyzn. Po 2 latach pandemii ilość pacjentów w gabinetach psychiatrów, psychologów i terapeutów wzrosła lawinowo i ciągle rośnie. Nerwica i depresja jest traktowana już jako choroba powszechna. Kwota na jaką sprzedaje się rocznie leków uspokajających w Polsce koncerny farmaceutyczne liczą w miliardach złotych. W reklamach ciągle widzimy cudowne pigułki na zszargane nerwy albo na potencję u mężczyzn. Podejrzewam, że gdyby zezwolono na reklamę mocnych alkoholi, to za chwilę pokazaliby nam jak np. Burbon świetnie relaksuje po pracy i jest doskonałą formą wypoczynku każdego wieczoru. Rzeczywiście jest tak źle? Jesteśmy zapracowani, zestresowani i nie umiemy odpoczywać? Tylko gabinety lekarskie i leki są tym, co może dać nam odpocząć w tym ciągłym pędzie?

Odpowiem od razu TAK. U części społeczeństwa istnieje przekonanie o tzw. „przepłacaniu za ubezpieczenie”. A dotyczy to np. słynnej już w naszym kraju składki OC samochodu. Sam ubezpieczam swoje samochody u mojej agentki i ona wie doskonale, że ma wybrać dla mnie Towarzystwo, które nie robi problemów z wypłatą, podlega nadzorowi KNF i polskiemu prawu.

Są zawody czy branże, które są związane z większym ryzykiem wypadku czy choroby. Oczywiście Towarzystwa Ubezpieczeniowe opierają się z dużym stopniu na danych statystycznych dotyczących wypadków, śmierci, chorób w poszczególnych zawodach, ale także wieku ubezpieczonych. Jeśli miałbym odpowiedzieć w których branżach powinno się ubezpieczać na wyższe kwoty to powiem tak: wysokość odszkodowania z polisy powinna być ustalona z Doradcą indywidualnie przez każdego z nas. To, że górnik w kopalni miedzi narażony jest na tąpnięcia pod ziemią czy chorobę zawodową jaką jest pylica, albo alpinista przemysłowy zawsze ryzykuje życiem pracując na wysokości to jedno, a ile będzie potrzebował pieniędzy, aby wrócić do zdrowia to drugie.

poniedziałek, 25 kwiecień 2022 10:16

Co najlepiej łączy Polaków?

Zawsze lubiłem i nadal lubię czytać książki historyczne, ba nawet zdawałem historię na maturze. Kiedy uczyłem się historii naszego narodu, to poznawałem umiejętność łączenia się w obliczu zagrożenia, kiedy stawaliśmy ramię w ramię aby walczyć o naszą wolność i tożsamość narodową. Jesteśmy narodem bardzo doświadczonym przez los. Co jakiś czas ktoś nas najeżdżał, zagrabiał naszą ziemię i przyłączał ją do swoich granic. Przeszliśmy trzy rozbiory Polski i dwie Wojny Światowe oraz okupacje. Doświadczyliśmy wiele bólu i cierpienia, ale nigdy się nie poddaliśmy. Pierwszy zryw społeczny po II wojnie światowej był w latach 80- tych, gdzie Polacy mieli dość komunizmu i wyrwali się z jego macek. Demonstracji społecznych i walk z milicją nie było końca. Pragnęliśmy wolności.

Gwiezdna 35 C, Legnica

602 236 457   

biuro@kochinsurance.pl