poniedziałek, 11 październik 2021 06:56

Czy faktycznie wszyscy jesteśmy różni?

Napisał

Z jednej strony, każdy z nas ma niepowtarzalny odcisk palca i podobno nie ma dwóch identycznych twarzy, nawet wśród bliźniąt. Mamy różny głos, po którym można nas rozpoznać nie widząc twarzy.

Każdy z nas podejmuje różne decyzje dotyczące swojego życia osobistego czy zawodowego. Proces ten zaczyna się z reguły w momencie zakończenia edukacji. Często w dochodzi do zmiany miejsca naszego pobytu. W końcu świat to jedna, wielka globalna wioska.

Niektórzy ludzie szukają swojej drogi zawodowej przez kilka lat, jak to było w moim przypadku. Po 6 latach od zakończenia studiów otworzyłem firmę i  zająłem się ubezpieczeniami. Mam to szczęście, że moja praca jest moją pasją.  Uważam, że warto szukać miejsca, w którym nie tylko będziemy zarabiać na życie, ale również realizować się. Musimy czuć chociaż odrobinę satysfakcji z wykonywanej pracy.

Każdy z nas, w różnym okresie swojego życia, podejmuje decyzje o związaniu się z drugą osobą i założeniu rodziny. Osoby, które są singlami z wyboru, bardzo często mają wspaniałych przyjaciół wokół siebie i są równie szczęśliwi. Jedni i drudzy mają różne hobby. Dla jednych ważny w życiu jest sport, dla innych zajęcia z malowania, rękodzieła, kolekcjonowanie monet, motoryzacja, podróżowanie, łowienie ryb itd. Dzisiaj mamy tak wiele możliwości poznawania samych siebie, dróg samorealizacji i podróżowania.

Każdy z nas ma swoje własne poglądy. Kwestia wiary to indywidualny wybór każdego z nas. Różnimy się co do poglądów politycznych i społecznych. Tematy te bardzo często dzieliły i nadal dzielą, nie tylko społeczeństwa, ale i narody. Czasami są również przyczyną wojen na świecie. To bardzo złożona tematyka i wątpię, aby kiedyś ktoś umiał pogodzić zwaśnione strony.

To co nas łączy to fakt, że niezależnie od tego jaki zawód wykonujemy, jakie mamy hobby czy poglądy, to każdy z nas ma te same potrzeby, musi jeść i pić. Bez tego nie jesteśmy w stanie żyć. Nie ma znaczenia czy mieszkamy w  leśnej chacie na Alasce,  jesteśmy inwestorem pracującym na Wall Street w Nowym Jorku czy szwaczką w stolicy Burkina Faso, Wagadugu. To samo dotyczy się własnego dachu nad głową i ubrania. Dawniej zdobywano żywność polując i uprawiając ziemię. Budowano szałasy i szyto własne ubrania ze skór. Dziś to wszystko musimy kupić. Aby kupić powinniśmy mieć pieniądze. To  ten wynalazek najsilniej wpłynął na ludzkie zachowania. Bez pieniędzy nie utrzymamy siebie ani rodziny, nie zrealizujemy naszego hobby, a także nie będziemy mogli skutecznie leczyć się w sytuacji wypadku czy choroby.

Kolejną rzeczą, która łączy ludzi to chęć bycia zdrowym. Często życzymy sobie „dużo zdrowia” przy każdej okazji jaką są imieniny, urodziny czy święta. To prawda, zdrowie jest najważniejsze dla każdego z nas.

Każdy z nas potrzebuje także bliskości drugiego człowieka. Jesteśmy gatunkiem stadnym. Ludzie tworzą stowarzyszenia, organizacje, koła, kluby, w których spotykają się i realizują swoje wspólne pasje i cele. Człowiek nie jest stworzony do życia w samotności. Człowiek chce kochać i być kochanym. Pragnienie poczucia bliskości towarzyszy nam od poczęcia, od czasu kiedy przytulała nas nasza mama.  Dlatego potem sami dbamy o nasze dzieci, pragniemy dla nich lepszego życia i martwimy się o nie. Bardzo często przyczyną naszych działań, poświęcenia jest troska o drugą bliską nam osobę.

Pięknie jest różnić się. Jeszcze piękniej jest wtedy, kiedy różniąc się szanujemy drugiego człowieka i jego poglądy.

Czytany 255 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 październik 2021 14:53
Przemysław Koch - Profesjonalny Doradca Ubezpieczeniowy

Ubezpieczenia na życie to sfera, w której poruszam się doskonale. W sposób indywidualny buduję program ubezpieczeniowy dla każdego klienta. Zawodowcy nazywają to spersonalizowanym doradztwem. Tak naprawdę, to ja nie sprzedaję ubezpieczeń. Sprzedaję bezpieczeństwo. 
Umów się ze mną na spotkanie. Razem zbudujemy plan na przyszłość.

Gwiezdna 35 C, Legnica

602 236 457   

biuro@kochinsurance.pl